Kuchenne Przygody

Drinki i nalewki

Będąc jeszcze nastolatką, nie mogłam napatrzeć się na mojego dziadka, do którego wyjeżdżałam każdego roku na wakacje. Moi dziadkowie mieszkają na wsi, więc spędzanie tam wakacji dla dziewczyny pochodzącej z miasta, wiązało się z tysiącem atrakcji. Ale nic mnie tak nie intrygowało, jak piwniczka mojego dziadka. Im bardziej byłam starsza, wiedziałam, że to właśnie w tym miejscu przechowuje swoje wina i nalewki domowej roboty. Chyba też nie muszę dodawać, że gdy osiągnęłam pełnoletność, mój dziadek poczęstował mnie po raz pierwszy swoimi wybornymi zbiorami. Zawsze mu zazdrościłam takiej piwniczki i obiecałam sobie, że w moim domu też taka będzie. Na razie muszę się zadowolić spiżarnią, ale jestem na dobrej drodze, aby spełnić swoje marzenie.

Przepisy na drinki i nalewki

Wyjątkowe przepisy na nalewki

Chyba właśnie nalewkami mojego dziadka byłam najbardziej zauroczona. Dlatego właśnie na moim blogu znajdziesz wyborne przepisy na nalewki z wiśni, śliwek, jeżyn, czarnej porzeczki, czy też orzechów. Chociaż wymagają one najwięcej cierpliwości, ponieważ czas oczekiwania zaczyna się już od 3 miesięcy nawet do pół roku, to jednak ich niesamowity smak wynagrodzi nawet najdłuższe czekanie. Oczywiście, gdy tylko w moim ogrodzie pojawiają się jakieś owoce, to próbuję przygotować z nich chociaż jedną butelkę nalewki. Na moim blogu znajdziesz wyjątkowe przepisy na nalewki z pigwy, pomarańczy, czy też cytryny. Uwielbiam łączyć różne smaki, a także dodawać przyprawy korzenne, dzięki czemu moje nalewki idealnie pasują na rozgrzewkę w zimowe, długie wieczory.

Fantastyczne przepisy na drinki

Jeżeli dla Ciebie drink to coś znacznie więcej niż wódka z napojem gazowanym lub sokiem pomarańczowym, to na pewno na moim blogu znajdziesz dziesiątki ciekawych inspiracji. Przetestuj pyszne drinki typu mojito, Cuba Libre, tequila, czy też drinki przygotowane na bazie aperolu. Jest to świetna propozycja, aby takimi drinkami zastąpić tradycyjne alkohole. Wśród nich znajdziesz zarówno takie, które są niskoprocentowe, a także wyróżniają się orzeźwiającym smakiem. Ale także świetnie sprawdzą się drinki przygotowane na bazie koniaku lub whisky, które są dużo cięższe, wysokoprocentowe i na pewno sprawdzą się przy wielogodzinnych spotkaniach.

Przepisy na drinki bezalkoholowe

Na moim blogu nie pominęłam także osób, które z różnych przyczyn nie mogą pić alkoholu. W końcu podczas spotkań towarzyskich nie muszą pić wody, ale mogą delektować się pysznym smakiem drinków bezalkoholowych. Wśród moich propozycji znajdziesz przepisy, chociażby na drinki bezalkoholowe typu Margarita, Pina Colada, czy też Mojito. Oprócz tego znajdziesz dla siebie wyborne propozycje napojów alkoholowych, które wyglądają jak prawdziwe drinki, o smaku egzotycznych owoców, truskawek, czy też cytrusów. Każdy z drinków został opisany w taki sposób, aby serwować go w elegancki i niezwykle elegancki sposób.

Zobacz przepisy na: Drinki i nalewki

Jeszcze nie mamy żadnych przepisów w tej kategorii. Zajrzyj tu za jakiś czas, na pewno jakieś się pojawią! :)