Kuchenne Przygody

Wielkanoc

Odkąd tylko pamiętam, Wielkanoc kojarzy mi się ze spotkaniami rodzinnymi, spaniem na podłodze i pysznym jedzeniem. W moim domu rodzinnym zawsze w tym czasie było niesamowicie gwarno, ale też ciocie, które przyjeżdżały do nas na święta, przywoziły ze sobą same pyszności. Oczywiście kluczowe wydarzenia w moim domu rodzinnym zawsze miały fundament w mojej babci, która bardzo poważnie podchodziła do przygotowań na Wielkanoc. To właśnie od niej nauczyłam się, jak zrobić białą kiełbasę na Wielkanoc, którą oczywiście dużo wcześniej testowaliśmy w formie smażonych kotletów. Tamtych czasów się już nie odtworzy, ale pewne receptury pozostaną w moim domu na bardzo długo.

przepisy na wielkanoc

Co na Wielkanoc będzie najlepsze?

Wiadomo jest, że w tym czasie najważniejszym posiłkiem jest śniadanie Wielkanocne. Stół jest wtedy suto zastawiony, a na nim nie brakuje oczywiście święconki, którą się dzielimy. Zazwyczaj częstujemy się żurem z jajkiem. Na moim blogu znajdziesz również wyjątkowe przepisy na białą kiełbasę, sałatki, jajka faszerowane różnymi nadzieniami, a także galarety drobiowe. Oczywiście nie może zabraknąć też pysznych wędlin, które ja przygotowuję akurat samodzielnie. Schab ze śliwką, pierś z indyka z suszonymi morelami, czy też pieczeń rzymska, to tylko niektóre z propozycji, które obłędnie smakują na zimno. Warto też dowiedzieć się, co można przygotować wcześniej na Wielkanoc, dzięki czemu będziemy mogli zdecydowanie lepiej przeżyć całe Triduum Paschalne, zamiast spędzać ten czas na gotowaniu.

Co przygotować na Wielkanoc?

Nie będzie żadnym zaskoczeniem, że po tak uroczystym śniadaniu, mamy ochotę później napić się pysznej kawy i oczywiście zjeść coś do niej słodkiego. Dlatego właśnie na moim blogu znajdziesz wyjątkowe przepisy na mazurki, babki wielkanocne, paschy, a także serniki. Nie są to jedyne słodkości, jakie możesz postawić na wielkanocnym stole. Ponieważ oprócz nich świetnym pomysłem są galaretki, które robi się w wydmuszkach, czy też rolady biszkoptowe ze śmietankowym nadzieniem. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, co się je na Wielkanoc: jest to czas, kiedy na okrągło przegryzamy białą kiełbasę zamiennie pysznym mazurkiem.

Co na obiad w Wielkanoc będzie najlepszą inspiracją?

Chcąc poznać przepisy na obiad wielkanocny, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w naszym domu rodzinnym obiad jest zjadany. Ponieważ rzeczywiście w wielu domach praktykuje się bardzo późne i obfite śniadanie wielkanocne, a obiad świąteczny jest podawany dopiero na drugi dzień. Jednak jest to okres, kiedy na stołach możemy zobaczyć tradycyjne dania kuchni polskiej. Pieczone kaczki, schaby, kotlety de vollaie, czy też polędwiczki, to tylko niektóre z wielu propozycji mięs. Oczywiście do tego będą pasować duszone pieczarki, sałatki, jak i również chrzan. Jeżeli chcesz się też dowiedzieć, jak zrobić ćwikłę na Wielkanoc, to takie wskazówki również znajdziesz na moim blogu.

Zobacz przepisy na: Wielkanoc

Jeszcze nie mamy żadnych przepisów w tej kategorii. Zajrzyj tu za jakiś czas, na pewno jakieś się pojawią! :)