Kuchenne Przygody

Pizza

Moja włoska przygoda nie tylko za każdym razem, gdy decyduję się na wypiekanie pachnącej i wybornej pizzy. Bardzo często staram się wracać do Włoch na wakacje lub nawet na krótki weekend. Wtedy zwalniam tempo, które w moim życiu jest szalone. Przechadzam się po klimatycznych uliczkach i cały dzień stołuje się w urokliwych kawiarniach, pizzeriach, a nawet na miejskich targowiskach. Nie tylko rozkoszuję się w idealnie włoskich smakach, ale również cały czas doszkalam swój kunszt przygotowania pizzy najbliższej oryginałowi. Z każdej podróży do Włoch staram się przywieźć wyśmienitą oliwę z oliwek tłoczoną na zimno, z którą właśnie według mnie, każda pizza smakuje najlepiej.

przepisy na pizzę

Najlepsze przepisy nie tylko na włoską pizzę

Chcę się z Tobą podzielić przepisami na pizze, ale nie tylko włoską. Moi domownicy mają zupełnie odmienny gust od mojego. To właśnie dlatego bardzo szybko nauczyłam się być elastyczna pod względem przygotowania pizzy, która dla każdego może być z zupełnie innymi dodatkami. Na moim blogu znajdziesz przepisy na najbardziej rozpowszechnione przepisy, takie jak pizza z ananasem, pizza pepperoni, czy po prostu pizza z szynką i pieczarkami. Jednak nie zapominaj o tym, że ja uwielbiam doświadczać nowych smaków i eksperymentować z różnymi połączeniami. Dlatego zaskoczeniem może być dla Ciebie pizza z chorizo, kurkami, bądź szparagami.

Przepisy na domową pizzę

Włoska pizza koniecznie powinna być wypiekana na cienkim cieście. Jednak domowa wersja najczęściej pożądana jest na średnim lub grubym cieście. Wśród moich inspiracji znajdziesz dokładnie taki przepis, jaki będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Doskonałą propozycją dla całej rodziny są także pizzerinki, które możesz przyrządzić również na przyjęcie w domu. Każdą pizzerinkę możesz przygotować z zupełnie innymi dodatkami, dzięki czemu na Twoim stole na pewno nie będzie nudno.

Przepisy na pizze w wersji fit

Przepisy na ciasto z mąki gryczanej lub orkiszowej wydają Ci się zbyt skomplikowane? Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na jedzenie glutenu, nie musisz wcale rezygnować z ukochanej pizzy. Na moim blogu znajdziesz również przepisy na pizze przygotowane z różnych zamienników mąki pszennej. Dzięki temu Twoja pizza nie tylko będzie bezglutenowa, ale również idealnie sprawdzi się w zdrowym menu. U mnie także możesz się zainspirować wegańskimi oraz wegetariańskimi przepisami na pizze. Jestem przekonana, że próbując nieoczywistych dodatków, bardzo szybko się w nich zakochasz i już nie będziesz wyobrażać sobie bez nich pizzy.

Zobacz przepisy na: Pizza