Kuchenne Przygody

Śniadanie

Prawdziwe zderzenie z gotowaniem dla samej siebie miałam, gdy wyjechałam na studia do wielkiego miasta. Okazało się, że gotowanie tylko dla siebie jest zupełnie czymś innym, niż gotowanie dla całej rodziny. Wcześniej już uwielbiałam przyrządzać różne posiłki dla domowników, a także czuć satysfakcję z tego, jak mlaskają, przegryzając z apetytem kolejny kęs mojej potrawy. Jednak na studiach wszystko wywróciło się do górny nogami, bo z jednej strony nie miałam już takiej motywacji do gotowania, a z drugiej, w nowej rzeczywistości bez tej części życia, nie mogłam się odnaleźć. Tym bardziej że jedzenie kanapek z serem i ketchupem na śniadanie naprawdę było frustrujące. Wtedy właśnie podjęłam decyzję. Albo znajdę czas na przyrządzanie pysznych śniadań, albo mój dzień spędzony na uczelni będzie wegetacją. I tak właśnie mogę się podzielić z Tobą sprawdzonymi i pysznymi przepisami na śniadania.

Przepisy na śniadanie

Przepisy na śniadanie bez chleba

Po kilkutygodniowym jedzeniu kanapek z serem i ketchupem miałam dość pieczywa na długi czas. Dlatego właśnie zaczęłam wymyślać przepisy na śniadanie bez chleba. Uruchomiłam swoją wyobraźnię, przeszukiwanie różnych książek kucharskich, z których czerpałam inspirację i dzięki temu na moim blogu znajdziesz proste i szybkie przepisy na omlety, placuszki, a także owsianki. Zaletą moich pomysłów jest to, że proponuje Ci śniadanie, które można przygotować wieczorem. Dlatego jeżeli musisz wstać wcześnie rano lub nie lubisz krzątać się po kuchni, gdy inni domownicy śpią, to te przepisy sprawdzą się celująco.

Inspiracje na pożywne śniadanie

Chyba każdy doskonale wie, czemu śniadanie jest takie ważne. Według dietetyków jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ponieważ to właśnie ono ma nam dostarczyć energii do pracy lub nauki. Wbrew pozorom nie należy omijać śniadania, nawet będąc na diecie redukcyjnej. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się dieta ketogeniczna. Dlatego na moim blogu znajdziesz przepisy na śniadanie keto, które ma bardzo niski podaż węglowodanów, a opiera się głównie na tłuszczach i białku. Oprócz tego zachęcam Cię do sprawdzenia przepisów na śniadania wegetariańskie oraz wegańskie. Pyszne sałatki, hummusy, pasty, czy też placuszki z owocami, to tylko niektóre z propozycji, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

Przepisy na zdrowe śniadanie

Wśród moich przepisów na śniadanie, znajdziesz sprawdzone pomysły na śniadanie fit. Duża zawartość zróżnicowanych warzyw spowoduje, że dostarczysz sobie od samego rana wystarczającą porcję witamin i minerałów. Oprócz tego proponuję także śniadania bez jajek, czy też śniadania bez laktozy. Takie przepisy idealnie sprawdzają się w przypadku osób, które cierpią na alergie lub nietolerancje pokarmowe. Zachęcam Cię również do zapoznania się z przepisami na śniadania na ciepło, które idealnie pasują szczególnie gdy dopada nas jesienno-zimowa aura.

Zobacz przepisy na: Śniadanie