Kuchenne Przygody

Dania z grzybami

Uwielbiam moment, gdy już zaczyna powoli odchodzić lato, na rzecz coraz chłodniejszych, ale jakże rześkich wrześniowych poranków. Ponieważ nie ma niczego lepszego w takiej aurze niż spacer po lesie w poszukiwaniu grzybów. A skoro uwielbiam je zbierać, to musiałam honorowo nauczyć się również je odpowiednio przyrządzać. W końcu w moim domu wcześniej rodzinnym, a teraz już swoim, nie brakuje chętnych na zjadanie potraw z grzybami.

Dania z grzybami

Potrawy z grzybami nie tylko od święta!

Jeżeli grzyby, tak jak ryby, kojarzą Ci się wyłącznie z Wigilią, to na pewno postaram się odczarować te przekonanie. Może zaczniemy od prostej w przygotowaniu zapiekanki z pieczarkami, risotto, czy też pysznej pizzy. Przekonasz się, że są wyśmienitym składnikiem, który idealnie sprawdza się w wielu potrawach dnia codziennego. Gdy już nie tylko oswoisz się z pieczarkami, ale wręcz je pokochasz, wtedy przyjdzie czas na leśne grzyby! Aromatyczne, niezwykle smaczne i idealne do wielu dań kurki, prawdziwki, kanie, gąski, albo maślaki. Potrawy z grzybami, które jeszcze sam wcześniej zbierzesz, są uwieńczeniem nawet najbardziej wymagającej wyprawy do lasu.

Grzyby w kuchni tradycyjnej i międzynarodowej

O polskich grzybach mogę wypowiadać się godzinami, bo taką wiedzę przekazywała mi babcia, gdy jeszcze byłam dzieckiem. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak przygotować wyśmienity bigos, łazanki, albo pierogi z grzybami, to na pewno znajdziesz u mnie sprawdzone przepisy, dzięki którym Twoje dania z grzybami przypomną smaki Twojego rodzinnego domu. Uwielbiam też eksperymentować z bardziej nowoczesnymi daniami. Dlatego znajdziesz u mnie tak wiele propozycji makaronów, tart, zup, a także wegańskich i wegetariańskich obiadów.

Nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała tutaj przemycić azjatyckiego akcentu. W końcu z każdej podróży przywożę nie tylko masę wspomnieć, ale również zamiłowanie do nowych smaków. Dlatego na pewno znajdziesz pomysły na dania z popularnymi grzybkami moon, shiitake. Kuchnia koreańska lub japońska z polskimi grzybami, również jest ciekawą propozycją. W końcu eksperymenty w kuchni są zawsze mile widziane.

Przepisy na dania z grzybami

W moich przepisach nie brakuje również inspiracji na potrawy z boczniaków oraz dania z kurkami. Jest to idealna opcja dla każdego, kto nie przepada za zbieraniem grzybów lub bezpieczniej czuje się, gdy do garnka wrzuca grzyby ze sklepu. Wśród moich propozycji znajdziesz przepisy, które wyróżniają się aksamitnym i aromatycznym sosem, a także dodatkami w postaci łososia, szparagów, bądź owoców morza.

Wyborne przepisy na dania z grzybami przygotowałam w taki sposób, aby były dla Ciebie jak najbardziej przystępne. Krok po kroku tłumaczę, jak przyrządzić potrawę z grzybami, ale również udzielę Ci wielu pomocnych wskazówek. Podpowiem, jakie grzyby w konkretnej potrawie będą najlepsze, a także, w jaki sposób je czyścić, aby skutecznie pozbyć się piasku oraz innych zanieczyszczeń.

Zobacz przepisy na: Dania z grzybami