Kuchenne Przygody

Dania z kurczakiem

Chyba nie ma żadnego innego mięsa, które tak często by nie królowało na polskich stołach, jak właśnie kurczak. W prostych przepisach na dania z kurczakiem najczęściej mamy na myśli obiady przygotowane z filetów z kurczaka. Ja jednak Cię przekonam, że to dopiero początek Twojej przygody kulinarnej. Z kurczakami obyłam się już w wielu miejscach. Przygotowywałam to mięso na miliony sposobów, przygotowując wrapy, robiąc kebaby z kurczakiem, czy też nawet mając epizod pracy w budce sprzedającej kurczaki z rożna. Ta ostatnia przygoda jakoś specjalnie nie rozwinęła moich umiejętności kulinarnych, ale wiele godzin spędzonych na ich wypiekaniu na rożnie spowodowała, że zaczęłam z nudów z tymi kurczakami gadać. Teraz w swojej restauracji, mięso z kurczaka traktuję jako podstawę wielu moich popisowych dań.

Dania z kurczakiem

Tradycyjne przepisy na dania z kurczakiem

Oswajając się z kurczakami w swoim gotowaniu, nie sposób jest ominąć kolebki, z której wyrastamy. Tradycyjna polska kuchnia ma nam wiele do zaoferowania. Kurczak pieczony na butelce z piwem, kurczak z nadzieniem przygotowanym z podrobów, czy też kurczak z jabłkami i żurawiną, to tylko niektóre z propozycji, które możesz postawić na rodzinnym stole i uraczyć nimi swoich gości. Pałeczki lub ćwiartki z kurczaka, również przygotujesz w aromatycznej przyprawie. Jeżeli takie potrawy z kurczaka wydają Ci się być bardzo skomplikowane, to spokojnie! Mięso wystarczy odpowiednio zamarynować, zadbać o właściwe nadzienie lub dodatki, a resztę zrobi za nas piekarnik. Uwierz, że takie dania smakują naprawdę obłędnie.

Dania z kurczakiem w dowolnej wersji

Gotując tylko dla siebie lub najbliższych, na pewno nie będziesz od razu zapiekać całego kurczaka. Dlatego doskonale sprawdzą się tutaj delikatne filety z piersi kurczaka, czy też skrzydełka, które możesz przyrządzić na setki sposobów. Wystarczy, że skrzydełka zamarynujesz w ulubionej przyprawie, a następnie upieczesz w piekarniku z dodatkiem ryżu lub frytkami. Takie dania z kurczakiem możesz przyrządzić w wersji pikantnej, ziołowej, czosnkowej, czy nawet słodko-kwaśnej. Natomiast filety z piersi kurczaka doskonale sprawdzą się w daniach makaronowych, risotto, czy też kaszotto. Przygotujesz z nich także pożywne burgery, wrapy, bądź zapiekanki. A najmłodszym z powodzeniem możesz usmażyć wyborne nuggetsy.

Potrawy z kurczaka w wersji fit

Jesteś obecnie na diecie redukcyjnej? A może po prostu dbasz o zdrową i zbilansowaną dietę? Mięso z kurczaka dostarczy Ci odpowiednią ilość białka, a ponadto nie musisz martwić się o zbyt wysoką zawartość tłuszczu. Przepisy na dania z kurczakiem w wersji fit to wyjątkowe receptury zawierające w sobie różnorodność warzyw, a nawet niektórych owoców. Takie posiłki przygotujesz bardzo łatwo i szybko. Będą smakować nie tylko na ciepło, ale również na zimno. Dlatego możesz je zawsze sobie przyrządzić także do pracy, dbając o pełnowartościowy i zdrowy lunch.

Zobacz przepisy na: Dania z kurczakiem