Kuchenne Przygody

Walentynki

Święto Zakochanych nigdy nie kojarzyło mi się zbyt dobrze. Może dlatego, że w podstawówce nigdy nie dostawałam tajemniczego telegramu z walentynką. W doroślejszym życiu nie miałam za bardzo okazji świętować 14 lutego. Mój mąż również podchodzi bardzo praktycznie do tego święta. Czy mi jest przykro z tego powodu? Już chyba z tego wyrosłam. Ale za to, kto powiedział, że w tym dniu nie mogę sobie pozwolić na coś dobrego? W końcu, jak wiadomo, każda okazja jest dobra, aby móc upichcić coś smacznego, a także idealnie dopasowanego do okoliczności. Dlatego w tym dniu zawsze staram się ugotować i upiec coś walentynkowego. Mój mąż zawsze jest zaskoczony, a później przyparty do muru obiecuje randkę. Więc może Ty też skorzystasz z moich przepisów, aby zaczarować swoją drugą połówkę na bardziej romantyczne wyjście? A jak nie musisz, to moimi daniami i ciastami, możecie jeszcze bardziej umilić sobie ten dzień.

Przepisy na Walentynki

Sprawdzone dania i przekąski na Walentynki

Jeżeli zaliczasz się do takiej grupy osób jak ja, że kiedy są Walentynki, to jednak mimo wszystko chcesz w nieco inny sposób spędzić ten dzień ze swoją ukochaną osobą. Wtedy polecam właśnie przygotowanie romantycznej kolacji lub obiadu z okazji Dnia Zakochanych. Na moim blogu znajdziesz wiele inspiracji na Walentynki. Jak wiadomo, w tym czasie króluje włoska kuchnia. Dlatego znajdziesz przepisy typu amore pomidore, które jeszcze bardziej zbliżają. Świetnie zatem sprawdzi się pizza z ulubionymi dodatkami, a także makarony. Chcąc jeszcze bardziej podgrzać walentynkową atmosferę, polecam dania z kuchni azjatyckiej. Zupa tajska, samodzielnie zrobione sushi, czy też kurczak w pięciu smakach, to tylko nieliczne z propozycji, które na pewno w tym dniu będą smakować wyjątkowo.

Desery i ciasta na Walentynki

Zastanawiasz się, jak zrobić Walentynki, aby na pewno zaskoczyć swoją ukochaną osobę? Nie jest żadną tajemnicą, że najlepiej trafić do jej serca przez żołądek. A już na pewno, gdy Twoja druga połówka jest zakochana nie tylko w Tobie, ale także słodkościach. Dlatego na moim blogu znajdziesz walentynkowe przepisy na desery i ciasta. W Dniu Zakochanych królują truskawki, kakao, czekolada, a także słodka kremówka. Co ciekawe, łączenie pewnych składników, będzie nie tylko zaskakujące, ale również przysporzy spektakularne efekty. Takim połączeniem jest ,chociażby czekolada z chili. Zapraszam Cię do skorzystania z moich przepisów na desery w pucharku, truskawkowe ciasta, babki czekoladowe, a także tiramisu. Jestem przekonana, że znajdziesz dla siebie wiele cennych inspiracji, a Twoja kolacja z deserem zaskoczy ukochaną osobę.

Zobacz przepisy na: Walentynki

Jeszcze nie mamy żadnych przepisów w tej kategorii. Zajrzyj tu za jakiś czas, na pewno jakieś się pojawią! :)