Kuchenne Przygody

Lody domowe

Lody to mój ulubiony rodzaj deseru, którym mogłabym się zajadać nie tylko w czasie wakacji, ale tak naprawdę przez cały rok. W naszym domu zawsze musi być przygotowana porcja lodów, ponieważ nie ma niczego lepszego, niż porcja ulubionych lodów do pysznej kawy. Ale skąd wziął się pomysł na robienie lodów domowych, które wydają się być tak skomplikowane w przygotowaniu? Głównym powodem jest alergia u mojego dziecka na krowie mleko. Dlatego nauczyłam się robić specjalnie dla niej lody na bazie mleka roślinnego. Świetnie tutaj sprawdza się mleko kokosowe, a także idealnie odnalazłam się w owocowych sorbetach. Szybko okazało się, że przepisy na wegańskie lody są równie pyszne tak, jak tradycyjne lody domowe.

Przepisy na lody domowe

Sprawdzone przepisy na lody domowe

Na moim blogu znajdziesz całą masę propozycji, jak przygotować pyszne lody niemalże w każdym smaku. Możesz je przygotować przy użyciu pomocnej maszynki do lodów, ale również pokażę Ci parę trików, jak ominąć to urządzenie. Wśród moich propozycji znajdziesz przepisy na lody śmietankowe, czekoladowe, waniliowe, kokosowe, miętowe, truskawkowe, czy też jagodowe. To są oczywiście jak najbardziej podstawowe smaki, po które sięgają dosłownie wszyscy. Uwielbiam także miksować smaki, aby powstawały nieoczywiste połączenia. Dzięki temu posmakujesz, jak wyborne są lody czekoladowe z chili, miętowe z mango, czy też kokosowe z cytryną.

Proste i szybkie przepisy na domowe lody

Korzystając z moich przepisów, przekonasz się, że przygotowanie lodów domowych nie jest wcale takie trudne. Wymaga nieco cierpliwości, aby wszystkie składniki dokładnie się zmroziły. Jednak często już po kilku godzinach, możesz cieszyć się ich wspaniałym i orzeźwiającym smakiem. Zawsze zachęcam do tego, aby korzystać z sezonowości owoców. Ponieważ wtedy Twoje lody będą nie tylko wyborne, ale również bardzo tanie w przygotowaniu. Przepisy na lody domowe na moim blogu również zawierają w sobie popularne słodycze. Dlatego jeżeli masz akurat ochotę na coś słodkiego, ale nie chcesz kolejny raz zajadać się batonikami, to wykorzystaj je właśnie do przygotowania smacznych lodów domowych.

Lody domowe w wielu przepisach

Oczywiście przepisy na lody domowe możesz wykorzystać do podawania ich w wersji sauté. Możesz je zatem serwować zarówno w pucharku, jak i również w wafelku. Ale także świetnie będą one smakowały jako niecodzienne desery lodowe w połączeniu z innymi smakami lodów, oraz pozostałymi dodatkami. Dlatego doskonale jest je podawać z orzeszkami, bakaliami, polewami czekoladowymi, wiórkami kokosowymi, czy też posypanymi pokruszonymi ciasteczkami. Ponadto obłędnie będą one smakować z szarlotką na ciepło, czy też bananami pod kruszonką. Zimny i orzeźwiający smak lodów domowych w połączeniu z ciepłym rozpływającym się w ustach ciasta spowoduje, że żaden inny deser nie będzie tak dobry, jak ten, którym właśnie się delektujesz.

Zobacz przepisy na: Lody domowe

Jeszcze nie mamy żadnych przepisów w tej kategorii. Zajrzyj tu za jakiś czas, na pewno jakieś się pojawią! :)